NEWSLETTER ODEBÍRAT
Služby

Vracení DPH z EU

Plátcům DPH šetříme čas s administrativou a díky našim zkušenostem garantujeme, že nepřijdou o své nároky kvůli záludnostem zahraničních procesních úprav.

Výhody

  • Správně a včas posoudíme vaši žádost.
  • Analyzujeme celý obchodního případ – před podáním vyhodnotíme, zda nevznikla povinnost registrace k DPH (v mnoha případech zjišťujeme, že případ vede na povinnou registraci k DPH v zahraničí).
  • Před podáním vyhodnotíme, zda je nárok oprávněný s že nejde pouze o ztrátu času a peněz (typicky vrácení DPH z nákupu vozidla z EU, kdy nárok nelze touto cestou uplatnit).
  • Víme, jak reagovat na výzvu zahraničního správce daně k podané žádosti o vrácení DPH – výzvy se vyskytují u 90 % podaných žádostí a jejich včasné vyřízení je předpokladem pro rychlé a úspěšné vyřízení žádosti.

Reference

„Od roku 2013 realizujeme i stavební zakázky v některých zemí EU. Od té doby se datuje naše spolupráce s KODAP, který ná zajišťovala registraci k DPH v EU a zastupovala  zahraničních správců daně.  Současné době nám KODAP řeší veškeré administrativní požadavky při vrácení DPH z EU. Velice oceňujeme individuální přístup k jednotlivým přístupům, vysokou profesionalitu, pružnost a rychlost řešení. Odborná rada a konzultace po telefonu je bonus navíc. Společnost KODAP můžeme doporučit.“

Firma Ahrend

Praktické příklady úspěšných vratek DPH

Společnost Alfa spolupracuje s německým obchodním partnerem a často tedy podniká zahraniční pracovní cesty do Německa. Při těchto cestkách nakupuje PHM a zajišťuje ubytování svých zaměstnanců v Německu. Za rok tato částka dosáhla již značné výše. Společnost se na nás obrátila a my jsme zajistili vrácení DPH z těchto plnění v DE v celé výši.

Společnost Beta provozuje nákladní autodopravu. Náklady převáží náklad také přes Slovensko, kde nakupuje PHM a mýto. Společnost s námi navázala spolupráci a pravidelně zajišťujeme vrácení DPH z těchto nákupů v SK.

Společnost Gama nakoupila formu na výrobu dílů na Slovensku. Tato forma zůstává na Slovensku a nebude zatím předprodána. Společnosti nevznikla na Slovensku povinnost registrace k DPH a na základě námi podané žádosti a následného vyřešení výzvy byla DPH ze Slovenska vrácena zpět.

KODAP

Odborné poradenství pro optimalizaci nároků

Před podáním žádosti s Vámi projdeme Vaše podklady a navrhneme optimální řešení. Provedeme kompletní analýzu Vašeho obchodního případu s ohledem na DPH. Pokud zjistíme další povinnosti v daných státech, navrhneme vám optimální řešení.

Personalizovaná analýza pro každého klienta

Kompletně analyzujeme každý jednotlivý případ. Oblast DPH je v EU sice z velké části harmonizována, nicméně i tak je nutné individuální posouzení u každého klienta. U každého obchodního případu detailně rozebíráme jeho aspekty, abychom správně vyhodnotili nárok na vrácení DPH a případné další povinnosti.

Aktualizace o daňových změnách

Daňoví poradci a všichni spolupracovníci pravidelně sledují změny, které se odehrávají v daňové legislativě. Pravidelně se účastníme školení a seminářů. Průběžně sledujeme legislativu EU, změny sazeb DPH a ručíme za správné podání žádosti v souladu s aktuálními právními předpisy..

Informace o bezpečnosti dat

Vaše data jsou u nás v bezpečí. Bezpečnost předaných dat zajišťuje naše specializované IT oddělení.

ZAVOLEJTE NÁM

NEBO NÁM NAPIŠTE

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů dle GDPR

    Jsem Acy, mohu Vám pomoci?